۴ سال پیش

انشا با موضوع کتابخانه مدرسه یا شهر

انشا با موضوع کتابخانه مدرسه یا شهر

پرسش های عینی درباره:

  • کتابخانه شهر شما در کجای شهر قرار گرفته؟
  • چه تعداد کتاب و نشریه در کتابخانه شهر شما موجود است؟
  • چه فعالیت هایی در کتابخانه شهر شما انجام می‌گیرد؟
  • رفتن به کتابخانه شهر چه فوایدی برای افراد دارد؟
     

شهر من، اصفهان، کتابخانه های محلی زیادی دارد. اما کتابخانه مرکزی آن در مرکز شهر قرار دارد. این کتابخانه که یک ساختمان پنج طبقه بزرگ است، بیش از ۱۲۰ هزار جلد کتاب برای امانت دارد که مراجعه کنندگان با جستجو در کامپیوترهایی که آنجا قرار داده شده، کتاب های مورد نظرشان را سفارش می‌دهند و در سالن انتظار می‌نشینند تا نوبتشان شود و کتاب هایشان را تحویل بگیرند. این کتابخانه همچنین دارای کتاب های مرجع فراوان برای استفاده اعضاست و بیش از ۳۲۰ عنوان نشریه با موضوعات مختلف نیز دارد. به همه اینها بخش دیداری-شنیداری کتابخانه را نیز اضافه کنید که دارای CD و DVD های زیادی است.

در این ساختمان زیبای ۵ طبقه فعالیت های فرهنگی مفیدی مثل مشاوره کتابخوانی، مطالعه گروهی، برگزاری همایش ها و نمایشگاه های هنری از جمله نمایشگاه های آثار عکاسی، نقاشی و خوشنویسی انجام می‌گیرد. 

در کتابخانه شهر ما سالن مطالعه های بزرگی نیز وجود دارد که می توانیم در سکوت و فضای آرامش بخش و فرهنگی آن به مطالعه فردی یا گروهی بپردازیم.

رفتن به کتابخانه ای با این عظمت و قرار گرفتن در چنین محیطی در کنار کتاب ها و نشریاتی که حرف های زیادی برای گفتن دارند، باعث می‌شود تمایل انسان به مطالعه بیشتر شود و در صورتی که این کار تبدیل به یک عادت در زندگی هر فردی بشود، می‌توان به ارتقای سواد و فرهنگ جامعه بیش از پیش امیدوار بود. کتابخانه ها در حالی که فضایی ساکت و آرام دارند، سرشار از شور و هیجان دانستن و مطالعه هستند. تنها باید به ندای درون کتاب ها که منتظر نگاه ما هستند، خوب گوش کنیم. 

۱ بازدید