۴ سال پیش

انشا در مورد مهمانی خانوادگی

انشا در مورد مهمانی خانوادگی

مقدمه

از روزی که معلم ما موضوع انشا درباره مهمانی خانوادگی به سبک خاطره نویسی به ما داد، تمام حواسم را جمع کرده ام تا این جمعه وقتی به خانه پدر بزرگ و مادربزرگ رفتیم و همه خانواده دور هم جمع شدیم، گزارشی دقیق از نحوه برگزاری مهمانی های خانوادگی و خوبی ها و مشکلات آن بنویسم. بالاخره جمعه فرا رسید و ما پیش از ظهر آماده شدیم و به مهمانی رفتیم.

تنه انشا

اولین کاری که برای برگزاری مهمانی رسم است، دعوت کردن از مهمانان به صورت تلفنی یا حضوری است. مادربزرگ به خانه تک تک فرزندانش زنگ زده بود و گفته بود که برای جمعه قرمه سبزی بار می‌گذارد و دعوت کرده بود که همگی برای ناهار به خانه او برویم و دور هم جمع شویم. همه لباس های تمیز و مرتب پوشیدیم و زود به خانه مادربزرگ رفتیم تا در انجام کارها به او کمک کنیم. هر کس قسمتی از کارها را انجام می‌دهد.

زن ها در آشپزخانه کمک می‌کنند و مردها برای چیدن سفره و مرتب کردن وسایل خانه کمک می‌کنند. بچه های خانواده که از دیدن هم حسابی ذوق زده شده اند دور هم جمع می‌شوند و بازی های دسته جمعی می‌کنند. گاهی یک بحث و موضوع گفتگو طرح می‌شود و هر کس نظر خودش را بیان می‌کند. از مشکلات و اتفاقاتی که برایشان افتاده تعریف می‌کنند و همین باعث می‌شود هر کس راه حلی به ذهنش می‌رسد بگوید و اگر کمکی از دستشان بر می‌آید برای هم انجام دهند. حتی گوش دادن به حرف همدیگر باعث آرامش و احساس صمیمیت بین افراد خانواده می‌شود.

مادربزرگ و پدربزرگ، سرگرم بودن با گوشی ها و رفتن به فضای مجازی را در مهمانی قدغن کرده اند.  در مهمانی های ما جایی برای چشم و هم چشمی ها و کدورت ها وجود ندارد و سعی می‌کنیم روابط فامیلی مان را هر هفته با همدلی و در کنار هم بودن تقویت کنیم.

نتیجه گیری

مهمانی های خانوادگی در صورتی که ساده و صمیمی برگزار شود، می‌تواند روحیه کل خانواده را شاد کند و روابط خویشاوندی را مستحکم‌تر  و قوی تر کند. همه از حال هم با خبر می‌شوند و احساس نزدیکی بیشتری به هم خواهند داشت. بچه های خانواده با هم بازی می‌کنند و خاطرات شیرینی ایجاد می‌شود. انجام بازی های دسته جمعی و خوردن غذا دور هم از لذتبخش ترین تجربه هایی است که یک فامیل می‌توانند در کنار هم داشته باشند. 

متاسفانه امروزه بسیاری از خانواده ها درگیر تجملات شده و برگزاری مهمانی ها را برای خود و دیگران سخت کرده اند. همچنین با غرق شدن در شبکه های اجتماعی مجازی، امروزه کمتر شاهد حضور فیزیکی فامیل در کنار هم هستیم و وقتی هم دور هم جمع می‌شویم بیشتر سرمان توی گوشی هایمان است که این ما را از هم دور کرده است. امیدوارم با ساده تر کردن و صفای بیشتر مهمانی ها، رسم و رسومات قدیم را زنده نگه داریم و بتوانیم از کنار هم بودن لذت بیشتری ببریم.

۱ بازدید