۴ سال پیش

انشا در مورد بهترین نعمت خدا به انسان ها از نظر شما چیست؟

انشا در مورد بهترین نعمت خدا به انسان ها از نظر شما چیست؟

مقدمه

نعمت های خداوند بزرگ و متعال به ما انسان ها بی شمار است و هر کدام از آن ها آنقدر گستردگی و پیچیدگی دارد که درکش برای هر کسی می تواند بسیار سخت باشد، قطعا یکی از بزرگ ترین نعمت ها حرکت بدن و همین طور سلامتی است.

تنه انشا

هر انسانی در هر وضعیتی که وجود دارد باید خداوند را شکر کند برای هر چه که دارد و رحمت است و هر چه را که ندارد و حکت می باشد. کافی است کمی شخصیت خودمان را تجزیه و تحلیل کنیم، متوجه می شویم که وقتی چیزی را هنوز بدست نیاورده ایم و نداریم حتما مشکلی وجود دارد، این مشکل می تواند تلاش کم ما و همینطور عدم آمادگی برای دستیابی به آن مهم باشد.

پس باید سعی کنیم خود را به بلوغ ذهنی و روحی برسانیم تا بتوانیم به چیزی که می خواهیم دست یافته و البته در مسیر پر پیچ و خم زندگی امید خود را از دست ندهیم و همین طور به خداوند بزرگ و متعال توکل کنیم که هر چه او بخواهد همان خواهد شد.

انسان ها گاه در شرایطی به یاد چیز هایی که داشتند می افتند و آن هم تلخ ترین لحظه است، وقتی از این ویژگی را از دست داده اند، مثلا سلامتی همیشه باید برای انسان به عنوان یک اولویت باشد، اما وقتی آن را از دست می دهد متوجه خواهد شد که اگر نباشد چقدر زندگی سخت می شود.

نتیجه گیری

طبیعتی که هر روز آن را مشاهده می کنید تا خورشید، باران، برف، ابر، ماه و ستاره که هر کدام تاثیری در زندگی ما دارند، از جمله مهم ترین نعماتی هستند که خداوند بزرگ و متعال در اختیار ما قرار داده است.

۱ بازدید